Dizel Motor Arıza Teşhisi Geliştirme Eğilimi

2019-12-10

Dizel Motor Arıza Teşhisi Geliştirme Eğilimi

Dizel motor arıza teşhisi, sinyal toplama, veri işleme ve özellik değeri çıkarma, arıza teşhisi ve sınıflandırmanın üç ana bölümünü kapsar, ancak arıza teşhis teknolojisi, çeşitli disiplinleri ve teorik bilgileri entegre etmiştir ve geleneksel teşhis teknolojisinden akıllı teşhise geçmiştir. . Teknolojinin tarihi.

Cummins Dizel Motorlu 25kVA Dizel Jeneratör
25kVA Cummins Dizel Jeneratör

Dizel motor arıza teşhis teknolojisi, mühendislik uygulamalarında birçok atılım yapmış olsa da, dizel motor sisteminin karmaşık yapısı nedeniyle, çalışma sırasında parça ve bileşenlerin çalışma koşulları birbirini engellemekte ve arıza çeşitleri çeşitlidir. Şimdiye kadar, ideal sonuçları olan bir dizi hızlı, etkili, yaygın olarak kullanılan ve teşhis yöntemi olmamıştır. Başlıca zorlukları:

1. Dizel motor, karmaşık bir bileşen yapısına sahiptir. Operasyon sırasında, her bir çalışma sisteminin rolü belirsizdir. İkincisi, farklı dizel motor türleri için, bileşen yapısı, sistem bileşimi ve çalışma prensibi de farklıdır, yani bir dizel motorun arıza teşhisi Yöntem başka bir dizel motora uygulanır ve elde edilen teşhis sonuçları tutarlı değildir mevcut çalışma durumu ile.

2. Dizel motor, ileri geri hareket eden bir döner mekanik cihaz olduğundan ve çalışma sırasında çok fazla gürültüye eşlik ettiğinden, belirli bir anda toplanan titreşim sinyali, dizel motorun iyi veya kötü durumunu tam olarak yansıtmaz.

3. Dizel motor arıza teşhisinde, semptomlar ve arızalar arasındaki uyuşmayı doğru bir şekilde belirlemek imkansızdır, yani ikisi arasında bire bir ilişki değil, bire çok fenomeni vardır.

150kVA Endüstriyel Jeneratör
150kVA Endüstriyel Jeneratör

Gelecekte sosyal gelişimde, bilimsel araştırmaların derinleşmesi ile akıllı optimizasyon algoritmaları ve bilgisayar teknolojisi sürekli olarak güncellenip birbirleriyle bütünleştirilir ve teşhis sürecinin hızını ve doğruluğunu artırmak için dizel motor arıza teşhisine uygulanacaktır. tanı sonuçları. İlerleme süresinin trendi olun. Buna dayanarak, gelecekteki ilerleme esas olarak aşağıdaki yönlere yansıtılır:

1. Sinyal işleme açısından, dizel motor titreşim sinyallerinin durağan olmaması, geçici olması ve ani olması nedeniyle, sinyal analizi ve işleme yöntemlerini (zaman-frekans alanı analizinde bilgi çıkarma yöntemleri gibi) daha da iyileştirmek ve iyileştirmek Daha fazla bilgi edinmek için Makinenin durumunu yansıtan daha fazla bilgi, gelecekteki arıza teşhisinde önemli bir araştırma atılımıdır.

2. Teşhis sonuçları açısından, her akıllı optimizasyon algoritmasının kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Bu nedenle, teşhis sonuçlarının doğruluğunu artırmak için, çeşitli optimizasyon algoritmaları birbiriyle entegre edilmiş, avantajları tamamlayıcıdır ve teşhis için dizel motor arıza analizi yöntemi kullanılmıştır, Bu yazıda, yapay arı kolonisi algoritması Nihai dizel motor arıza sınıflandırmasında daha yüksek doğruluk elde etmek için kullanılabilen en iyi performans parametrelerini elde etmek için destek vektör makinesini optimize eder.

3. Teknik kaynaklar açısından, üretim verimliliğini ve iş verimliliğini sağlamak için, arıza teşhis sistemleri ve sinyal veri toplama ve analiz sistemleri kurmak için bilgisayar teknolojisini kullanın, bilgi paylaşmak için ağ teknolojisini kullanın ve bilgi füzyonunun çevrimiçi teşhisini gerçekleştirin.

250kW Cummins Açık Tip Dizel Jeneratör
250kW Cummins Açık Tip Dizel Jeneratör

 

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Shangang Endüstri Bölgesi, Lianjiang Kasabası, Fuzhou Şehri, Fujian, Çin.

Request A Quote

Skype : +86-15959182792

WeChat : +86-15959182792

WhatsApp : +86-15959182792

Email : edward@hosempower.com

Contact Us

Telefon : 86-5918-6397381

Business Phone : 86-1595-9182792

Çalışma zamanı :8:30-18:00(Beijing Saat)

contact us