Dizel Motor Arıza Teşhis Geliştirme Eğilimi

2019-12-10

Dizel Motor Arıza Teşhis Geliştirme Eğilimi

Dizel motor arıza teşhisi, sinyal toplama, veri işleme ve özellik değeri çıkarma, hata teşhisi ve sınıflandırmasının üç ana bölümünü kapsar, ancak arıza teşhis teknolojisi çeşitli disiplinleri ve teorik bilgileri birleştirmiştir ve geleneksel teşhis teknolojisinden akıllı teşhise geçmiştir. . Teknolojinin tarihi.

Cummins Dizel Motorlu 25kVA Dizel Jeneratör
25kVA Cummins Dizel Jeneratör

Dizel motor arıza teşhis teknolojisi, mühendislik uygulamalarında birçok atılım yapmış olsa da, dizel motor sisteminin karmaşık yapısı nedeniyle, çalışma sırasında parçaların ve bileşenlerin çalışma koşulları birbirini etkilemektedir ve hata türleri çeşitlidir. Şimdiye kadar, ideal sonuçlara sahip bir dizi hızlı, etkili, yaygın olarak kullanılan ve teşhis yöntemi yoktu. Başlıca zorlukları:

1. Dizel motor karmaşık bir bileşen yapısına sahiptir. İşletim sırasında, her bir çalışma sisteminin rolü belirsizdir. İkincisi, farklı dizel motor tipleri için, bileşen yapısı, sistem bileşimi ve çalışma prensibi de farklıdır, yani bir dizel motorun arıza teşhisi Yöntem başka bir dizel motora uygulanır ve elde edilen teşhis sonuçları tutarlı değildir. geçerli çalışma durumu ile.

2. Dizel motor pistonlu bir döner mekanik cihaz olduğundan ve çalışma sırasında çok fazla gürültü eşlik ettiğinden, belirli bir anda toplanan titreşim sinyali dizel motorun iyi veya kötü durumunu gerçekten yansıtmaz.

3. Dizel motor arıza teşhisinde, semptomlar ve hatalar arasındaki yazışmayı doğru bir şekilde belirlemek imkansızdır, yani ikisi arasında bire bir yazışma değil, bire çok fenomen.

150kVA Endüstriyel Jeneratör
150kVA Endüstriyel Jeneratör

Gelecekteki sosyal gelişimde, bilimsel araştırmaların derinleşmesiyle, akıllı optimizasyon algoritmaları ve bilgisayar teknolojisi sürekli olarak güncellenir ve birbirleriyle entegre edilir ve teşhis sürecinin hızını ve doğruluğunu iyileştirmek için dizel motor arıza teşhisine uygulanır. teşhis sonuçları. Zaman ilerleme eğilimi haline. Buna dayanarak, gelecekteki ilerleme esas olarak aşağıdaki yönlere yansır:

1. Sinyal işleme açısından, dizel motor titreşim sinyallerinin durağanlığı, geçişi ve aniden görülmesi bakımından, sinyal analizi ve işleme yöntemlerini (zaman-frekans bölgesi analizinde bilgi çıkarma yöntemleri gibi) daha da iyileştirir ve iyileştirir. daha fazla bilgi edinmek Makinenin durumunu yansıtan daha fazla bilgi, gelecekteki arıza teşhisinde önemli bir araştırma atılımıdır.

2. Tanı sonuçları açısından, her akıllı optimizasyon algoritmasının kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır. Bu nedenle, tanı sonuçlarının doğruluğunu artırmak için, çeşitli optimizasyon algoritmaları birbiriyle entegre edilir, avantajlar tamamlayıcıdır ve dizel motor arıza analizi yöntemi, bu çalışmada yapay arı koloni algoritmasını teşhis etmek için kullanılır. Nihai dizel motor arıza sınıflandırmasında daha yüksek doğruluk elde etmek için kullanılabilecek en iyi performans parametrelerini elde etmek için destek vektör makinesini optimize eder.

3. Teknik kaynaklar açısından, üretim verimliliğini ve iş verimliliğini sağlamak için, arıza teşhis sistemleri ve sinyal veri toplama ve analiz sistemleri kurmak için bilgisayar teknolojisini kullanın, bilgi paylaşmak için ağ teknolojisini kullanın ve bilgi kaynaşmasının çevrimiçi teşhisini gerçekleştirin.

250kW Cummins Açık Tip Dizel Jeneratör
250kW Cummins Açık Tip Dizel Jeneratör

 

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Shangang Endüstri Bölgesi, Lianjiang Kasabası, Fuzhou Şehri, Fujian, Çin.

Request A Quote

Skype : +86-15959182792

WeChat : +86-15959182792

WhatsApp : +86-15959182792

Email : edward@hosempower.com

Contact Us

Telefon : 86-5918-6397381

Business Phone : 86-1595-9182792

Çalışma zamanı :8:30-18:00(Beijing Saat)

contact us