Dizel Jeneratör - Dizel Jeneratörü Nasıl Düzgün Kullanılır?

2019-09-07

Doğru şekilde nasıl başlanır? Dizel jeneratör ?

Genel olarak, bir dizel jeneratörünü başlatmak için iki yol vardır,   Bunlardan biri manuel başlatma ve diğeri otomatik anahtarlamadır. Dizel jeneratörünün manuel çalıştırma işleminde, kontrol etmeniz gerekir   normal olup olmadığını görmek için alarm sistemi, daha sonra kontrol düğmesini manuel konuma çevirin; güç üretimini manuel olarak başlatabilirsiniz. Otomatik anahtarlama, kontrol anahtarını otomatik konumuna getirmektir ve güç otomatik anahtarı da otomatik konumunda olmalıdır   Böylece ana   güç durur, dizel jeneratör   otomatik olarak başlatılabilir ve yüklenecek gücü besleyebilir. Bu durumda, bir dizel jeneratör ve ana güçle (Şehir Gücü) bağlantı için bir otomatik transfer paneline ihtiyacınız vardır.

Cummins Dizel Motorlu Dizel Jeneratör
Cummins Dizel Motorlu Hosem Güç Dizel Jeneratörü

1. Ön Hazırlık Çalışması
Jeneratöre başlamadan önce, önce soğutucuyu kontrol etmelisiniz   radyatör içinde   yeterli. Eğer soğutucu   yetersiz, jeneratör set elkitabının talep ettiği şekilde soğutma sıvısı doldurulmalı   başlamadan önce. Ek olarak, dizel motor yağlama yağının belirtilen ölçek çizgisine eklenip eklenmediğini kontrol etmek gerekir   ve her bileşende bir güvenlik tehlikesi olup olmadığı. Gizli bir tehlike varsa, başlamadan önce ortadan kaldırılması gerekir.

Hosem Power Açık Tip Dizel Jeneratör
Hosem Power Açık Tip Dizel Jeneratör, Çin Dizel Motorlu

2. Çalışmadaki Önlemler
Ne zaman    endüstriyel jeneratör kullanımda, dizel jeneratörünün çalışmasını gözlemlemek için özel bir kişinin olması gerekir   her zaman. Özellikle,   gözlemlemek   Kontrol panelinde görüntülenen su sıcaklığı, yağ sıcaklığı, voltaj vb. gibi önemli göstergeler. Bir anormallik varsa, derhal önlem alın ve hatayı en kısa sürede giderdiğinizden emin olun. Ayrıca, yeterli dizel yakıt olup olmadığına dair bir bildirim var. Dizel jeneratör, çalışma ortasında yetersiz yakıt nedeniyle durursa, makinenin bazı parçalarına zarar verebilir.

Römorklu Dizel Jeneratör
300kVA Römork Nominal Çıkışlı Hosem Power Dizel Jeneratör

3. Yük Yok Başlat veya Durdur
Dizel jeneratörüne başlamadan önce, devre kesicinin kapalı olduğundan emin olun. Başladıktan sonra, genellikle bir ila üç sürer.   boşta çalışma dakikaları. Kışın sıcaklık düşüktür ve dizel jeneratörünün ısınma süresi   daha fazla   dakika. Dizel motorda yağ sızıntısı, dizel motor ve radyatörün su sızıntısı olup olmadığına dikkat edin,   Herhangi bir sızıntı varsa, hemen dizel jeneratörünün çalışmasını durdurun   ve dizel jeneratörünü kontrol edip onarın. Makineyi durdurmadan önce, ilk önce yükü birer birer kesin, sonra devre kesiciyi kapatın ve ardından rölantide çalışmaya devam etmek için üç ila beş dakika yavaşlamadan sonra onu kapatın.

500kVA Sessiz Dizel jeneratör
Hosem Power 500kVA Sessiz Dizel jeneratör

Fuzhou Hosem Power Co., Ltd. Cummins dizel motor, Perkins dizel motor, Deutz dizel motor, Volvo dizel motor, SDEC dizel motor, Yuchai dizel motor, Doosan dizel motor, Ricardo dizel motor ve diğer ünlü Çin markası   dizel motor. Ve açık tip dizel jeneratör, sessiz jeneratör seti, kullanıcılar için römork jeneratör seti tedarik ' isteğe bağlı. Ek olarak, otomatik transfer şalterini, paralel paneli ve dağıtım panelini dizel jeneratör seti ile birlikte tedarik ediyoruz. Dizel jeneratörümüz hakkında daha fazla bilgi için www.generatorsindustrial.com adresindeki web sitemizi ziyaret etmenizi bekliyoruz.  

Share this Post:

Get in Touch with us

Daha fazla bilgi doldurun, 24 saat içinde size geri döneceğiz.

Fabrika adres

Shangang Endüstri Bölgesi, Lianjiang Kasabası, Fuzhou Şehri, Fujian, Çin.

Request A Quote

Skype : +86-15959182792

WeChat : +86-15959182792

WhatsApp : +86-15959182792

Email : edward@hosempower.com

Contact Us

Telefon : 86-5918-6397381

Business Phone : 86-1595-9182792

Çalışma zamanı :8:30-18:00(Beijing Saat)

contact us